Policja z warszawskiego Wawra, po przeprowadzeniu dogłębnej analizy i ustaleń dotyczących serii kradzieży przeprowadzonych metodą „na koło”, zatrzymała dwóch mężczyzn pochodzenia gruzińskiego. Obaj sprawcy okradli jedną ofiarę, kradnąc jej portfel a następnie wykorzystując skradzioną kartę bankową do wypłacenia gotówki. Jak się później okazało, obaj mężczyźni byli zaangażowani w podobne działania przestępcze w innych lokalizacjach. Starszy z mężczyzn, 32-latek, odpowiadał przed sądem za sześć zarzutów, podczas gdy jego młodszy kompan, 29-letni mężczyzna, został postawiony w stan oskarżenia na trzy zarzuty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu podejrzanych.

Wszystko zaczęło się, gdy na komisariat przy ulicy Mrówczej wpłynęła informacja o kradzieży portfela i późniejszym wyprowadzeniu z konta pokrzywdzonej kwoty 16 tysięcy złotych. Zadaniem odkrycia sprawców zajęli się natychmiast detektywi z wawerskiego komisariatu, którzy szybko ustalili, że zastosowano metodę „na koło”.

Specjaliści od walki z przestępczością z komisariatu przy ulicy Mrówczej są dobrze zorientowani w działaniach lokalnego podziemia przestępczego i na bieżąco analizują nowe informacje. Dzięki temu, ich reakcja na zgłoszenie była natychmiastowa i efektywna. Policjanci zebrali niezbędne dowody, przeprowadzili kontrolne badania i ustalenia, a następnie zidentyfikowali podejrzanych. Po kilku dniach obserwacji, dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w pobliżu jednego z centrów handlowych.

Późniejsze śledztwo wykazało, że to nie były jedyne przestępstwa, jakich dopuścili się zatrzymani. Policja ustaliła, że obaj mężczyźni byli odpowiedzialni za serię podobnych kradzieży na terenie powiatu Warszawa Zachód. Na podstawie zgromadzonego dowodowego materiału obaj zatrzymani zostali postawieni przed sądem. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla obu mężczyzn, który został przychylnie rozpatrzony.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe nadzoruje dalsze postępowanie w tej sprawie.