Co zaskoczy nas w Pradze tym weekendem? Miasto przygotowało dla Was przegląd najbardziej interesujących wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych, które zostały zorganizowane specjalnie z myślą o mieszkańcach tej dzielnicy. W programie znajdują się koncerty, spacery z przewodnikiem oraz ekspozycje. Niewątpliwie, to będzie atrakcyjny czas zarówno w sobotę, jak i niedzielę na Pradze-Północ.

18 listopada 2023 r. (sobota) zaplanowano warsztaty ekologiczne zatytułowane „Dary natury” oraz zajęcia z budowy domków dla jeży. Podczas tych warsztatów będziemy razem tworzyć dekoracje przeznaczone na okres jesienno-zimowy, które możemy wykorzystać do ozdoby naszych domów i ogrodów. Ponadto, porozmawiamy o tym, jak odpowiednio zadbać o nasze rośliny w nadchodzących chłodniejszych miesiącach oraz jak możemy pomóc zwierzętom mieszkającym w naszej okolicy. .

Drugim punktem programu jest spacer, który pozwoli bliżej przyjrzeć się historycznym i współczesnym fabrykom Szmulowizny – rejonu Pragi znanej z wielu różnorodnych fabryk, które zostały zbudowane w różnych stylach architektonicznych, w tym socrealizmu. Podczas tej wycieczki uczestnicy odwiedzą najstarsze muzeum na Pradze – Muzeum Chleba i poznajmy historię oraz obecną twarz przemysłu Szmulowizny.