W wyniku sprawnie przeprowadzonej operacji, funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z komendy na warszawskiej Ochocie i ich koledzy ze Skorpionów z północnej Pragi, zdołali odzyskać skradziony samochód oraz zatrzymać podejrzanych o paserstwo – małżeństwo w wieku 43 lat. Zarzuty zostały przedstawione, a osoby te umieszczone pod nadzorem policyjnym.

Dynamiczna reakcja i precyzyjne działania policji po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży samochodu doprowadziły do sukcesu w tej sprawie. Połączenie sił ochockiej jednostki z północnopraskimi Skorpionami okazało się strzałem w dziesiątkę w walce z przestępczością przeciwko mieniu.

Samochód marki BMW został skradziony kilka godzin wcześniej na ulicy Włodarzewskiej. Informacja od ofiary kierowała śledczych na posesję znajdującą się na Białołęce. Właściciele domu byli zaskoczeni niezapowiedzianą wizytą policjantów. W garażu zlokalizowano skradziony wcześniej samochód.

Funkcjonariusze zatrzymali małżeństwo na potrzeby wyjaśnienia okoliczności sprawy, po czym przetransportowali ich do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Po nocnym pobycie w areszcie, 43-latkowie zostali oskarżeni o paserstwo samochodu. Na podstawie decyzji Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, podejrzani zostali postawieni pod policyjny nadzór. Za swoje czyny mogą odpowiadać karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota nadzoruje dalsze postępowanie w tej sprawie.