Na skutek zgłoszenia od ratowników medycznych, funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego z komisariatu na warszawskim Targówku zatrzymali mężczyznę w stanie wyraźnego pobudzenia. Interweniujący stwierdzili, że agresywny pacjent posiada przy sobie substancje psychoaktywne ukryte w ubraniu. W wyniku dalszych czynności, funkcjonariusze odkryli dodatkowe ilości narkotyków w domu zatrzymanego. 41-letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty kryminalne, następnie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Przestępstwo, o które jest podejrzany, może wiązać się z karą do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Zdjęcie zabezpieczonych dowodów ukazuje prostokątny, jasny pojemnik pełen przezroczystych fiolek zawierających jasną substancję, czarny okrągły pojemnik z suszem roślinnym oraz biały okrągły pojemnik z białą substancją o konsystencji zbrylonej. Po zabezpieczeniu dowodów, policjanci poddali je szczegółowym oględzinom.

Zgłoszenie do interwencji dotyczyło mężczyzny, który był wyjątkowo agresywny wobec załogi karetki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, funkcjonariusze musieli użyć kajdanek. Następnie, sprawdzając jego ubiór, odnaleźli woreczki zawierające susz roślinny i białą substancję. Postanowili natychmiast zatrzymać 41-latka na gorącym uczynku.

Zatrzymany został przewieziony do komisariatu na ulicy Chodeckiej, gdzie przeprowadzono dokładniejsze przeszukanie. W wyniku tych czynności, odnaleziono kolejne porcje substancji psychoaktywnej. Policjanci postanowili również przeszukać miejsce zamieszkania podejrzanego, przy ulicy Wyszogrodzkiej, gdzie odkryli dodatkowe ilości narkotyków, a także dwa telefony komórkowe i wagę elektroniczną.

Po wszystkich czynnościach 41-latek został przekazany do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ na przesłuchanie, a następnie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.