Dzisiejsze obchody Sylwestra w Dzielnicy Wisła wyglądają inaczej niż zwykle – zamiast huku fajerwerków, goście będą cieszyć się zimnymi ogniami i gorącym kubkiem herbaty zimowej. W miejsce formalnych strojów, zachęcają do ubrania się w ciepłe i wygodne ubrania. To niekonwencjonalne świętowanie rozpocznie się na bulwarze gen. Smitha Pattona o południu.

Koniec roku w Dzielnicy Wisła to idealna okazja dla tych, którzy szukają alternatywnych form spędzania Sylwestra. Organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje dla dzieci i rodzin, miłośników muzyki oraz entuzjastów Wisły. Każdy uczestnik zostanie obdarowany kubkiem gorącej herbaty zimowej.

Zapraszamy na wspólne świętowanie na plaży bulwaru gen. S. Pattona, pomiędzy restauracją Bezkres a Przystanią Nowa Fala.

Atrakcje dla najmłodszych rozpoczną się o południu, gdzie zaplanowano gry i zabawy ruchowe na plaży oraz drzewko życzeń – dzieci będą mogły wypisywać noworoczne życzenia i zawieszać je na choince na plaży.

Od 12:00 do 16:00, goście będą mogli wejść na pokład przeszklonej i świątecznie udekorowanej InfoBarki, skąd będzie można podziwiać Sylwestrową Warszawę. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się. Więcej informacji znajduje się na profilu FB Dzielnicy Wisła.

Dla fanów muzyki i tańca, od godziny 21:00 na niewielkiej oświetlonej scenie na plaży wystąpią artyści grający akustyczne covery. Zagrają Gramm Band i Lunar Sun – laureaci finału konkursu „Famous Covers Fest 2023”. Goście będą mogli jednocześnie ogrzać się przy trzech paleniskach z żywym ogniem, które zostaną rozmieszczone na plaży.

Uczestnicy wydarzenia sami zdecydują, do jakich piosenek będą się bawić nad Wisłą. Wystarczy, że podzielą się swoimi muzycznymi rekomendacjami pod odpowiednim postem na profilu Dzielnicy Wisła. Dj Yasman i dj Niezła Agentka zapewnią muzyczną oprawę.

Podczas wydarzenia zaplanowano też dwukrotny fireshow na plaży – artyści tańczący z ogniem wystąpią o godzinie 21:45 oraz 23:30. Dokładnie o północy, wszyscy obecni na bulwarze S. Pattona otrzymają zimne ognie do zapalenia. O tej samej godzinie, Muzeum nad Wisłą zaprezentuje performans na placu przed MSN.