Podczas pierwszych dni maja, pracownicy zarządu dróg i infrastruktury tramwajowej miejskiej w stolicy, podejmą się renowacji nawierzchni na rondzie Tybetu oraz ul. Kasprzaka. Zanim to jednak nastąpi, zaplanowano intensywne prace remontowe na rondzie Czterdziestolatka, które odbędą się w weekend 27-28 kwietnia.

Prace rekonstrukcyjne w dzielnicy Wola rozpoczną się tuż po północy między 30 kwietnia a 1 maja, a zakończą 5 maja przed świtem. Przy tej okazji, ekipy będą odpowiedzialne za wymianę nawierzchni na rondzie Tybetu oraz przy skrzyżowaniu ulic Ordona i Kasprzaka. Równolegle, Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi remonty na obu jezdniach Kasprzaka – od ronda do Ordona oraz od Wolskiej do Ordona zwracając ku centrum miasta.

W związku z planowanymi pracami, komunikacja będzie utrudniona. Zamknięte zostaną jezdnie ulic Wolskiej i Kasprzaka kierujące do centrum – od Goleszowskiej do Ordona, obie jezdnie Kasprzaka – od Ordona do Bema, ulica Ordona między Wolską a Kasprzaką oraz rondo Tybetu. Jednakże wiadukty nad ulicą Kasprzaka pozostaną otwarte przez cały czas prac. Autobusy linii: 105, 136, 167, 178, 184, 186, 523 i N43 zostaną przekierowane na trasach objazdowych. Linie 414 i Z-5 nie rozpoczną swojej trasy, natomiast linia 197 – między Cmentarzem Wolskim a pętlą Koło – będzie kursować częściej.

Podczas weekendu 27-28 kwietnia, pracownicy tramwajowi skupią się na renowacji torów na rondzie Czterdziestolatka. Prace spowodują zawieszenie ruchu tramwajowego na odcinku między placem Starynkiewicza a rondem Waszyngtona. Linie tramwajowe 7 i 24 zostaną czasowo zawieszone, natomiast tramwaje 9 i 22 będą jeździły skróconymi trasami. Dodatkowo uruchomione zostaną trzy linie uzupełniające: 71, 77 i 79. Na trasę wyjadą także autobusy zastępcze linii Z-9, które będą kursować co około 5-8 minut Alejami Jerozolimskimi między placem Zawiszy a rondem Waszyngtona.

Należy podkreślić, że podczas pierwszego etapu prac nie są przewidywane utrudnienia w ruchu drogowym. Prace na jezdniach dookoła ronda Czterdziestolatka zostaną zaplanowane na następny weekend. O wszelkich zmianach pracownicy zarządu dróg i infrastruktury tramwajowej poinformują w odrębnym komunikacie.