Policjanci pionu operacyjnego z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odnaleźli sprawcę kradzieży portfela, który zawierał nie tylko pieniądze i dokumenty, ale także kartę płatniczą. Tym samym rozwiązali sprawę dotyczącą nielegalnego wykorzystania tej karty do dokonania zakupów. Sprawcą okazał się 34-letni mężczyzna, który teraz odpowiada za swoje czyny.

Portfel został utracony przez poszkodowanego podczas jazdy autobusem. Później odkryto, że ze skradzionej karty bankowej wykonano transakcje na kwotę 980 złotych. Sprawa trafiła w ręce specjalistów z wydziału zajmującego się przestępstwami przeciwko mieniu.

Operacyjni natychmiast podjęli działania mające na celu zabezpieczenie dowodów i zgłębienie przebiegu tych zdarzeń. Przy pomocy uzyskanych informacji udało im się szybko ustalić tożsamość mężczyzny, odpowiedzialnego za kradzież portfela w autobusie i dokonanie zakupów na kwotę 980 złotych za pomocą skradzionej karty płatniczej. Po zgromadzeniu wszystkich niezbędnych dowodów, przystąpiono do aresztowania 34-latka.

Na podstawie zebranych dowodów, śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sformułowali odpowiednie zarzuty wobec mężczyzny, zarówno za kradzież portfela, jak i za nielegalne włamanie na konto bankowe. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe nadzoruje dalsze postępowanie w tej sprawie.