Specjaliści z Wydziału do zwalczania Przestępczości przeciwko Mieniu mieli klarowne informacje dotyczące miejsca pobytu 40-letniego mężczyzny, podejrzewanego o kradzież, przywłaszczenie oraz nielegalne korzystanie z kart płatniczych. Niespodziewanie dla zaskoczonego mężczyzny, wpadł on bezpośrednio w objęcia policyjne. Złożyło mu to zarzuty wobec jego działalności, polegającej na kradzieży portfeli oraz wykorzystywaniu skradzionych kart płatniczych do dokonywania transakcji kosztem ich prawowitych właścicieli. Do tej pory usłyszał on już cztery zarzuty.

Na podstawie zgromadzonych dowodów i własnych ustaleń, funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu zidentyfikowali podejrzewanego o kradzieże portfeli i nieautoryzowane korzystanie z kart płatniczych ofiar podczas dokonywania zakupów. Kiedy zdobyli wymagane informacje dotyczące sprawcy, szybko zrozumieli gdzie go szukać.

W wyniku krótkiego okresu obserwacji, udało się zatrzymać 40-latka. Śledczy zebrali wystarczająco dowodów, aby sformułować zarzuty wobec mężczyzny. Teraz będzie musiał stanąć przed sądem i odpowiedzieć za przywłaszczenie, kradzież oraz złamanie zabezpieczeń bankowych podczas korzystania ze skradzionych kart płatniczych.

Prokurator Rejonowy Warszawa Praga-Południe nadzoruje postępowanie w tej sprawie.