Specjalistyczna ekipa z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu, na podstawie zgromadzonych dowodów i własnych ustaleń, zidentyfikowała podmiot podejrzewany o serię kradzieży samochodowych. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, 43-letni mężczyzna w ciągu ostatnich czterech miesięcy dokonał dziesięciu aktów włamania do różnorodnych pojazdów, niszcząc w nich szyby i zabierając wszystko, co było w ich wnętrzach. Łączne straty wyniosły ponad 13 tysięcy złotych. Co więcej, dochodziło do tego w sytuacji recydywy. Właśnie usłyszał zarzuty w wydziale mienia.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawami przeciwko mieniu skrupulatnie analizowali doniesienia o włamaniach do samochodów napływające od pewnego czasu. Dzięki głębokiej znajomości procedur operacyjnych i otaczającego ich środowiska przestępczego, błyskawicznie powiązali wszystkie incydenty z jednym podejrzanym. Ten konkretny mężczyzna był im już wcześniej znany z innych aresztowań. Policjanci dokonali precyzyjnych ustaleń i zabezpieczyli niezbędne dowody. W rezultacie, po krótkich weryfikacjach i obserwacjach, 43-latek został aresztowany. Mężczyzna bez wahania przyznał się do serii włamań do samochodów, podczas których niszczył szyby i zabierał wszystko, co udało mu się tam znaleźć.

Śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu skupili dowody potwierdzające dziesięć włamań do samochodów, które doprowadziły do strat przekraczających 13 tysięcy złotych. Osoba zatrzymana stanęła teraz wobec dziesięciu zarzutów. Wszystkie te czyny zostały popełnione przez niego jako recydywistę.