Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego komisariatu w dzielnicy Targówek, dokonali interwencji, która zakończyła się aresztowaniem agresywnej pani, klientki jednego z miejscowych sklepów. Została oskarżona nie tylko o kradzież odzieży, ale również o atak na policjantkę i jej poniżenie. 48-letnia sprawczyni została eskortowana do komisariatu w kajdankach, gdzie usłyszała oficjalne zarzuty związane ze swoim niewłaściwym zachowaniem.

Interwencja funkcjonariuszy na Targówku była odpowiedzią na zgłoszenie dotyczące kradzieży sklepowej. Od momentu przybycia policji do galerii handlowej, złapana na gorącym uczynku kobieta prezentowała wysoce nerwowe i wulgarne zachowanie, ignorując i lekceważąc obecność stróżów prawa.

Gdy dowiedziała się, że policja planuje wnioskować do sądu o jej ukaranie i nałożenie mandatu karnego za używanie przekleństw w miejscu publicznym, 48-latka zareagowała jeszcze bardziej agresywnie. Zaczęła obrzucać policjantkę obelgami. Wobec jej braku reakcji na wydawane polecenia, funkcjonariusze zdecydowali się na użycie kajdanek. To tylko podburzyło kobietę, która w reakcji zaatakowała jedną z policjantek.

Załoga policyjna przetransportowała agresywną klientkę do komisariatu na ulicy Chodeckiej. Prokurator został poinformowany o tym incydencie.

Następnego dnia, funkcjonariusze śledczy przedstawili 48-latce zarzuty dotyczące ataku na policjantkę i jej znieważenie. Kobieta odpowie również przed sądem za kradzież sklepową.

Nadzór nad procedurą śledczą sprawuje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Warto przypomnieć, że policjant jest funkcjonariuszem publicznym, który jest chroniony przez prawo. Każde zachowanie agresywne wobec niego stanowi przestępstwo!