Dzielnicowi z obszaru Targówka, znanego warszawskiego rejonu, podjęli się realizacji programu edukacyjnego skierowanego do dzieci. Beneficjentami tej inicjatywy były pociechy z Przedszkola „MikiLand”, położonego przy ulicy Wolbromskiej. Policjanci mieli okazję wyjaśnić maluchom, jakie obowiązki na co dzień realizują w swojej służbie. Dodatkowo prezentowali elementy swojego wyposażenia służbowego, do których należała między innymi radiostacja. Dzieci miały również okazję do wykonania pamiątkowych odcisków swoich palców. Ukoronowaniem spotkania była możliwość bliższego poznania radiowozu przez dzieci.

Włodarze dzielnicy Targówek z wielkim entuzjazmem podejmują się organizacji spotkań edukacyjnych z najmłodszymi mieszkańcami. W ramach tej konkretnej inicjatywy Kierownik Rewiru Dzielnicowych – młodszy aspirant Adrian Kaczor oraz dzielnicowa – młodsza aspirant Marta Cudak zawitali do Przedszkola „MikiLand”, znajdującego się przy ulicy Wolbromskiej. Wizyty takie są doskonałym sposobem na zapoznanie dzieci z obecnością funkcjonariuszy prawa oraz budowaniem wzajemnego zaufania.

Podczas tego niecodziennego spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jakie zadania realizują na co dzień dzielnicowi. Mogły także przyjrzeć się sprzętowi służbowemu, którym policjanci posługują się podczas pełnienia obowiązków, w tym także radiostacji. Niezapomniane wrażenie na dzieciach zrobiło wykonywanie pamiątkowych odcisków palców. Niewątpliwym punktem kulminacyjnym wizyty było jednak zaprezentowanie radiowozu. Spotkanie z dzielnicowymi dostarczyło najmłodszym wiele emocji i radości.