Dnia 28 i 29 grudnia 2023 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji bezzwłocznie przystąpią do działań prewencyjno-kontrolnych. Działania te, znane pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023”, mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach poprzez kontrolę prędkości pojazdów.

Oficerowie „drogówki” ze stolicy Polski kolejny raz podejmą próbę sprawdzenia jak największej liczby kierowców, którzy ignorują ograniczenia prędkości. W trakcie realizacji tych działań, funkcjonariusze wyposażeni będą w laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wykorzystujące wideo rejestratory. Prędkość jest niezaprzeczalnie jednym z głównych czynników wpływających na ryzyko wystąpienia wypadków drogowych oraz na ich negatywne skutki. Dlatego też, każda osoba za kierownicą ma obowiązek przestrzegać ograniczeń prędkości wynikających nie tylko ze znaków drogowych, ale także z ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Chcemy przypomnieć wszystkim kierowcom, że naruszenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h nie jest bez konsekwencji. Oprócz wysokich grzywien, może to prowadzić do zatrzymania prawa jazdy na okres trzech miesięcy.