Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji na warszawskiej Białołęce zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym. W jego mieszkaniu odnaleziono złe substancje, dwa pistolety gazowe oraz kwotę przekraczającą 10 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu, mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie postawiono mu zarzuty. Następnie prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie 50-letniego mężczyzny. Sąd podjął decyzję, że mężczyzna będzie osadzony za kratkami przez najbliższe trzy miesiące.

Na zdjęciach prezentowane są przedmioty rozłożone na ciemnym blacie. Widoczne są małe przezroczyste torebki i podłużne fiolki zawierające substancje, a także okrągłe pojemniki o jasnej barwie. Na innym zdjęciu przedstawione są przedmioty na szarym tle, wśród nich widoczne są małe przezroczyste torebki z substancjami oraz pieniądze ułożone w stosy w różnych nominałach i dwa pistolety.

Policjanci udali się do mieszkania na ulicy Podłużnej, gdzie miał przebywać poszukiwany mężczyzna. Po stwierdzeniu, że w domu jest obecny ktokolwiek, zapukali do drzwi. Drzwi otworzył poszukiwany 50-letni mężczyzna.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny, okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chełmie za znęcanie się nad bliską osobą i miał do odbycia karę 50 dni pozbawienia wolności. Policjanci przeszukali mieszkanie i na kuchennym blacie odnaleźli szklane fiolki i dużą ilość gotówki. Mężczyzna przyznał, że pieniądze są jego własnością.

W lodówce znaleziono foliową torebkę i czarny neseser pełen torebek z substancjami o różnych barwach oraz kolorowych tabletek. W domu zatrzymanego zabezpieczono również dwa pistolety gazowe. Następnie policjanci przeszukali dwa samochody należące do zatrzymanego.

Policjanci przetransportowali 50-latka do komisariatu na Myśliborskiej i umieścili go w izbie zatrzymań. Substancje znalezione w jego mieszkaniu poddano badaniom.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ wszczęła śledztwo w tej sprawie i 50-latek został doprowadzony tam na przesłuchanie. Usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków i substancji psychotropowych, takich jak kokaina, haszysz, metamfetamina, marihuana oraz tabletki extazy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny i sąd podjął decyzję, że spędzi on najbliższe trzy miesiące w areszcie.