Nie każdy jest zmuszony do posiadania telefonu komórkowego, podobnie jak nie każda osoba musi posiadać dostęp do sieci internetowej czy też konta bankowego. Niemniej jednak, pewna grupa kierowców zdecydowała się zaparkować swoje auta na ulicy Kamionkowskiej, znajdującej się za siedzibą Urzędu Dzielnicy Praga Południe, sugerując, że posiadanie telefonu komórkowego jest kluczowe. Bez tego narzędzia komunikacji niemożliwe jest odjechanie zaparkowanym tam pojazdem, jako że wiele samochodów jest nieprawidłowo zaparkowanych, blokując drogę innym. Wielu z nich ma w widocznym miejscu, pod przednią szybą, kartkę z numerem telefonu, pod który należy zadzwonić, aby poprosić właściciela o przestawienie pojazdu. Tego typu praktyka jest sprzeczna z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, które wyraźnie zakazują utrudniania dostępu do innych pojazdów oraz blokowania ich wyjazdu.

Ulica Kamionkowska jest drogą publiczną i kierowcy, którzy zostali zablokowani przez inne pojazdy, mogą skontaktować się z Policją lub Strażą Miejską, zamiast dzwonić pod numer telefonu podany na kartce. Straż Miejska ma prawo wezwać lawetę, aby usunąć nielegalnie zaparkowany pojazd. Podsumowując, jeśli planujesz podróż samochodem na Pragę Południe, upewnij się, że posiadasz przy sobie telefon komórkowy. W przeciwnym razie możesz napotkać problemy i stracić cenny czas oczekując na właściciela źle zaparkowanego samochodu.

Planowane jest wprowadzenie na terenie Kamionka Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Ciekawym pytaniem jest, czy takie rozwiązanie pomoże rozwiązać problem nieprawidłowego parkowania, biorąc pod uwagę, że obecny płatny parking jest zajęty przez większość dnia i nie ma tam wolnych miejsc?