W sobotę, 29 czerwca, o godzinie 15:00 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablic Miejskiego Systemu Informacji (MSI). Jest to wydarzenie mające na celu upamiętnienie znakomitych twórców zeszłych lat, którzy byli związani z dawnym Osiedlem Młodych na Grochowie.

Wśród artystów, którym przyznane zostaną te zaszczyty, jest Zbigniew Brodowski, znany z tworzenia monumentalnych mozaik. Na liście upamiętnionych znajduje się również Stanisław Kucharski, którego innowacyjne rozwiązania projektowe w mieszkaniach na Osiedlu Młodych (dzisiaj znane jako Szaserów), w tym popularna w czasach PRL meblościanka, przysporzyły mu sławy.

Uroczystość będzie także hołdem dla Teresy Kruszewskiej – projektantki znanych i uwielbianych modeli „Muszelka” oraz „Tulipan”. Nie zapomniano również o Teresie Sułowskiej-Bojarskiej, autorce wielu inspirujących powieści historycznych.

Z uroczystością rozpocząć można pod tablicą Teresy Sułowskiej-Bojarskiej, przy ulicy Wspólnej Droga 3. Wydarzenie ma miejsce pod honorowym patronatem Tomasza Kucharskiego, Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.