Działania operacyjne funkcjonariuszy z tutejszej jednostki policyjnej, skoncentrowanych na zwalczaniu przestępczości narkotykowej, doprowadziły do aresztowania 51-letniej kobiety zamieszkałej na terenie Targówka. W wyniku interwencji, policja zdobyła ponad 300 gramów nielegalnych narkotyków oraz urządzenia do ich porcjowania – wagi elektroniczne. Została postawiona w stan oskarżenia i teraz podlega rygorowi policyjnemu dozorowi. Kobieta czeka na proces i ryzykuje karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności, co zarządził śledczy prowadzący sprawę.

Zdjęcie dowodowe ukazuje różnorodne przedmioty rozproszone na stole, takie jak torebki zawierające substancje narkotyczne, telefony komórkowe oraz wagi elektroniczne. Przestępstwo zostało odkryte przez detektywów z lokalnej jednostki policyjnej na Targówku, którzy zdobyli informacje o przechowywaniu narkotyków w jednym z mieszkań. Podchodząc do sprawy z całkowitą pewnością co do obecności domowników w budynku, powiadomili o swojej wizycie, zapukawszy do drzwi.

Drzwi otworzyła im 51-letnia kobieta, która była ich głównym celem. Podczas przeszukiwania jej pokoju natrafili na kilkadziesiąt torebek zawierających różne substancje – od pokruszonych tabletek, przez susz roślinny, po biały proszek i brązowe kryształki. Dodatkowe ilości narkotyków zostały znalezione ukryte pod ławą wraz z trzema wagami elektronicznymi.

Funkcjonariusze, przekonani o nielegalnym charakterze znalezionych substancji, zatrzymali kobietę i przetransportowali ją do komisariatu na ulicy Chodeckiej. Następnie przeprowadzone testy potwierdziły, że wśród zabezpieczonych narkotyków znajdowała się między innymi amfetamina i ecstasy. Policjanci przekazali materiał dowodowy biegłemu.

Kobieta została przesłuchana w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam prokurator zarzucił jej posiadanie dużej ilości substancji psychotropowych i narkotyków, decydując o objęciu jej policyjnym dozorem. Za posiadanie takiej ilości nielegalnych substancji grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.