Radosna atmosfera zbliżającego się okresu wielkanocnego nierozerwalnie łączy się z podróżami, zakupowym szaleństwem i przygotowaniami do Świąt. W tym burzliwym czasie łatwo popaść w chaos i zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Aby ten czas przebiegł wyłącznie w atmosferze radości i beztroski, zachowajmy rozwagę i pamiętajmy o elementarnych zasadach bezpieczeństwa.

Przygotowania do Świąt dla wielu z nas to okres rodzinnych spotkań, podróży oraz gorączki zakupowej. Sklepy i targi pękają w szwach od klientów, ale także od osób czekających na okazję, by zagarnąć nasze portfele. W zabieganiu przygotowań łatwo o chwilę nieuwagi, którą złodzieje wykorzystują na swoją korzyść. Dlatego mimo świątecznego pośpiechu, warto zadbać o własne bezpieczeństwo, pamiętać o tym, aby mieć przy sobie tylko niezbędną ilość gotówki oraz pilnować swojej torebki z dokumentami i pieniędzmi. Zwracajmy też uwagę na otoczenie, obserwując osoby zachowujące się podejrzanie.

Jeżeli planujemy wyjechać na Święta, nie zapominajmy o zabezpieczeniu naszego dobytku. Wszelkie kosztowności i gotówkę warto zdeponować w banku. Upewnijmy się, że drzwi, okna oraz zawory gazowe i wodne są zamknięte, a system alarmowy jest włączony. Możemy także poprosić zaufanych sąsiadów o pilnowanie naszego mieszkania podczas naszej nieobecności.

Zadbajmy również o to, aby nasza podróż była bezpieczna. W tym celu sprawdźmy stan techniczny i wyposażenie naszego pojazdu. Pamiętajmy, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas podróży spoczywa na kierowcy, dlatego powinien on być wypoczęty i przede wszystkim trzeźwy. Nie informujmy na portalach społecznościowych o swoich planach wyjazdowych, a z publikacją zdjęć poczekajmy do momentu powrotu do domu.

Policjanci z Warszawy życzą nam wszystkim zdrowych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Wielkanocnych!