Pod egidą Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, przeprowadzane są szczegółowe kontrole w określonych dniach, w ramach operacji o kryptonimie „PRZEWOZY 2023”. Celem tych działań jest przeprowadzenie inspekcji u osób zaangażowanych w dostarczanie lub mediację w usługach transportowych związanych z przewozem osób.

Podczas rutynowej służby, lecz także i przede wszystkim w trakcie realizacji powyższych działań, stróże prawa wykrywają kierowców oraz firmy transportowe, których działania są sprzeczne z obowiązującym prawem. Nieprawidłowości obejmują takie przypadki jak nieuprawnione świadczenie tego typu usług transportowych przez różne podmioty, jak również wprowadzanie potencjalnych pasażerów w błąd odnośnie zakresu prowadzonej działalności, poprzez fałszywe przedstawianie się jako legalni przewoźnicy.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzają dzisiaj na terenie Warszawy działania w ramach akcji „PRZEWOZY 2023”. Kontrolują prawidłowość świadczenia usług transportowych pod względem posiadanych uprawnień, stanu technicznego pojazdów, ich oznaczeń oraz dodatkowego wyposażenia. Takie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa nie tylko osób korzystających z usług przewoźników, ale także wszystkich uczestników ruchu drogowego.