Bez względu na to, czy jesteś rowerzystą, czy poruszasz się hulajnogą, jako uczestnik ruchu drogowego posiadamy nie tylko prawa, ale także obowiązki. Pamiętajmy o tym, zwracając szczególną uwagę na nasze bezpieczeństwo. To oznacza, że powinniśmy założyć kask, zatroszczyć się o sprawność techniczną naszego pojazdu oraz mieć świeżo w pamięci przepisy ruchu drogowego.

Obecnie w trakcie jest kolejna edycja kampanii edukacyjnej o zasięgu ogólnopolskim pod nazwą „JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”. Ta inicjatywa skierowana jest do osób kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami i elektrycznymi hulajnogami.

Głównym celem prowadzonej akcji jest przypominanie osobom kierującym jednośladami o tym, jakie zagrożenia wiążą się z byciem niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Kampania promuje również odpowiednie zachowanie wobec innych uczestników ruchu.

Na polskich drogach obserwujemy wzrost liczby jednośladów. Kierują nimi osoby w każdym wieku, w tym także niepełnoletnie. Bez względu na to, wszyscy użytkownicy pojazdów dwukołowych powinni pamiętać, że w razie zaistnienia wypadku drogowego narażają się na poważne ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia.

Zawsze przestrzegajmy przepisów prawa, zwłaszcza tych dotyczących dozwolonej prędkości jazdy i zasad pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy, że nie warto narazić zdrowia i życia – zarówno naszego, jak i innych osób – dla chwili adrenaliny.

Nie zapominajmy również o tym, jak ważne są kask, elementy odblaskowe i dobry stan techniczny pojazdu dla naszego bezpieczeństwa na drodze.