Oddział operacyjny Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odnotował znaczący sukces w śledztwie dotyczącym kradzieży portfela. Wewnątrz tego portfela znajdowała się między innymi karta płatnicza, której złodziej później użył do wykonania zakupów. Działania śledczych pozwoliły na ustalenie tożsamości i aresztowanie mężczyzny odpowiedzialnego za te czyny. Złodziej, 34-letni mężczyzna, został oskarżony o kradzież oraz nielegalne włamanie do konta bankowego.

Zgłoszenie o utracie portfela nadeszło od ofiary, której portfel z zawartością gotówki, dokumentów oraz karty bankowej zaginął w autobusie. Do jej zgłoszenia dołączona była informacja o braku 980 złotych z jej konta bankowego. Ta informacja skierowała śledztwo w ręce wydziału specjalizującego się w walce z przestępczością przeciwko mieniu.

Policjanci operacyjni natychmiast podjęli działania mające na celu zdobycie dowodów oraz uzyskanie informacji na temat przebiegu zdarzeń. Szybko wytypowali mężczyznę, który zdobył portfel w autobusie, a następnie dokonał nielegalnych transakcji na sumę 980 złotych za pomocą skradzionej karty płatniczej. Po zebraniu wszystkich dowodów koniecznych do przedstawienia zarzutów, policyjni funkcjonariusze zatrzymali 34-latka.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu postawili mężczyźnie zarzuty kradzieży portfela oraz włamania na konto bankowe. Całość postępowania jest nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga-Południe.