Dzięki natychmiastowej i efektywnej interwencji funkcjonariuszy patrolujących okolicę udało się aresztować mężczyznę, który miał na swoim koncie zarówno rozbój z wykorzystaniem kastetu, jak i wymuszenie zapłaty za zwrot skradzionych przedmiotów. Sprawca, 46-letni recydywista, opuścił zakład karny zaledwie trzy tygodnie temu. W tym epizodzie jego działalności przestępczej zastraszył nastolatka kastetem, po czym zabrał mu telefon komórkowy oraz kartę bankową. Subtelności nie pozostawiając, domagał się od matki chłopca 60 złotych w zamian za zwrot skradzionych przedmiotów. Podejrzany wpadł w pułapkę, gdy próbował odebrać żądaną kwotę.

Kiedy do patrolowców dotarło wezwanie o rozboju, ustalili że agresor w windzie użył kastetu, aby wystraszyć młodego chłopaka i ukraść mu telefon oraz kartę płatniczą. Rodzicom pokrzywdzonego udało się nawiązać kontakt telefoniczny z posiadaczem numeru syna – okazał się nim być sprawca, który zgodził się oddać skradzione przedmioty, jednak za pewną cenę. Spotkanie transakcyjne umówione na przekazanie 20 złotych skończyło się interwencją policji i aresztowaniem mężczyzny.

Przypadkiem zajęli się detektywi oraz śledczy. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności związanych ze śledztwem ujawniono, że sprawca jest recydywistą i opuścił więzienie tylko trzy tygodnie temu. Kryminalni zgromadzili dowody potwierdzające winę podejrzanego i zaprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga- Południe. Tam 46-latek usłyszał zarzuty dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz wymuszenia. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Postępowanie dotyczące tej sprawy podlega nadzorowi Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe.