Pieski pełniące służbę w stolicy miały szansę uczestniczyć razem ze swoimi przewodnikami w specjalistycznym szkoleniu, które odbyło się na terenie Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Uczestnictwo w tych zajęciach było doskonałą okazją do sprawdzenia zdolności i predyspozycji psów do pełnienia codziennych obowiązków służbowych.

Zaufanie bez granic, ciężki trening i bliska współpraca – to są słowa, które najlepiej opisują relacje pomiędzy opiekunami a ich „czworonożnymi kompanami” czyli psami policyjnymi. Aby utrzymanie jakości realizacji zadań służbowych na najwyższym możliwym poziomie, konieczne jest wiele godzin spędzonych na wspólnych ćwiczeniach. Dnia 7 maja 2024 r., dzięki kooperacji z Mazowieckim Oddziałem Żandarmerii Wojskowej, którego siedziba znajduje się przy ulicy Ostroroga 35 w Warszawie, stołeczni policjanci mieli możliwość sprawdzić zdolności swoich psiaków na torze przeszkód.

Była to doskonała okazja do sprawdzenia, jak psy radzą sobie z nowymi przeszkodami w nieznanym środowisku oraz do wymiany poglądów i doświadczeń z przewodnikami psów służących w Żandarmerii Wojskowej.

Policjanci, którzy na co dzień mają pod opieką psy szkolone do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz narkotyków, uczestniczyli w tych ćwiczeniach. Czworonożni funkcjonariusze mieli okazję do poprawy swoich umiejętności pokonywania nowych przeszkód i posłuszeństwa. Tego typu szkolenia, które są organizowane we współpracy z Mazowieckim Oddziałem Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, będą kontynuowane.