Autentyczne uczucie radości wyraziła właścicielka skradzionego renaulta, kierując podziękowania do pracujących nad jej sprawą funkcjonariuszy z grupy Skorpion. Pomimo początkowej rezygnacji i braku nadziei na odzyskanie pojazdu, w czwartek auto – wraz z cennym wyposażeniem – zostało jej zwrócone. Zatrzymany w tej sprawie przez Skorpionów oraz policjantów z Wesołej mężczyzna, tego samego dnia usłyszał zarzut za recydywę w kradzieży, do której przyznał się bez zastrzeżeń.

Właścicielka pojazdu zgłosiła jego kradzież 30 grudnia poprzedniego roku w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI. Była przekonana, że straciła samochód na zawsze. Jednak nadzieja na jego odzyskanie powróciła, gdy 40-letnia kobieta dowiedziała się, że sprawą zajęli się funkcjonariusze z grupy Skorpion.

Skorpioni nie szczędzili wysiłków, by dokładnie zweryfikować okoliczności kradzieży auta, a następnie prowadzić własne śledztwo na miejscu zdarzenia. Jeden z policjantów utrzymywał ciągły kontakt ze zgłaszającą kobietą.

Policjanci w toku prowadzonych czynności ustalili wygląd mężczyzny podejrzanego o kradzież. Ta informacja została udostępniona mediom. Współpracę ze Skorpionami podjęli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu w Wesołej, którzy dysponowali ważnymi informacjami mogącymi przyczynić się do rozwiązania sprawy.

W minioną środę, funkcjonariusze zaplanowali wspólne działania na ulicy Mazowieckiej, gdzie został zaparkowany skradziony renault. Dzięki tej akcji, 26-letni mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych.

Zatrzymany trafił do komendy na ulicy Jagiellońskiej, gdzie podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży pojazdu. Dochodzeniowiec przedstawił mu zarzut działania w recydywie.

Odzyskane auto zostało przekazane prawowitej właścicielce przez policjantów. Kobieta nie kryjąc swego szczęścia i radości z odzyskania samochodu, przesłała podziękowania dla Skorpionów. Ten sukces jest bez wątpienia wielkim osiągnięciem dla funkcjonariuszy.