Specjalizujący się w poszukiwaniu osób zaginionych oraz ściganiu poszukiwanych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego udali się do Pabianic. Mieli za zadanie aresztować 40-letniego mężczyznę, który był obiektem poszukiwań z powodu czterech listów gończych, dwóch nakazów doprowadzeń i dwóch zarządzeń ustalenia miejsca pobytu. Te dokumenty zostały wydane przez różne jednostki sądowe i prokuratorskie. W rezultacie tego mężczyzna musi odbyć karę przekraczającą 5 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwania prowadzone przez policjantów z Wydziału Kryminalnego, skupiające się na osobach zaginionych i tych, za którymi prowadzone są poszukiwania, są procesem ciągłym. Funkcjonariusze nieustannie zbierają i sprawdzają różne informacje, korzystając z dostępnych form i narzędzi pracy operacyjnej.

W wyniku regularnych kontroli i bieżącej analizy danych, udało im się ustalić, że jeden z poszukiwanych mężczyzn, za którym wydano łącznie osiem bazowych dokumentów poszukiwawczych, w tym cztery listy gończe, prawdopodobnie ukrywa się w Pabianicach.

Policjanci podjęli odpowiednie kroki i przystąpili do realizacji zatrzymania. Współpracowali z Wydziałem Techniki Operacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Poszukiwany mężczyzna znajdował się w jednym z wolnodostępnych pomieszczeń budynku. Został szybko zatrzymany, co wyraźnie go zaskoczyło. Szczególnie, gdy dowiedział się, że ma do odbycia karę większą niż 5 i pół roku pozbawienia wolności.