Na ulicy Grochowskiej, na warszawskim Pradze Południe, w nadchodzący weekend zostanie przeprowadzony remont prawego pasa jezdni prowadzącej do Marsa. W związku z tym, na odcinku od Podolskiej do Jubilerskiej, kierujący będą musieli zmierzyć się z obniżonym komfortem jazdy – pozostanie im do dyspozycji jedynie jeden pas ruchu. Czas rozpoczęcia prac to piątek 20 października, o godzinie 22:00.

Specjaliści odpowiedzialni za drogi miejskie pojawili się na tej ważnej arterii praskiej już we wczesny piątek. Pierwszym punktem ich planu jest stworzenie tymczasowego przystanku autobusowego, który zastąpi przystanek Gocławek 02, wyłączony z funkcjonowania na czas trwania robót. Niemniej jednak, te czynności nie będą powodowały znaczących utrudnień w ruchu drogowym. Intensywne frezowanie nawierzchni zaplanowano na godzinę 22:00. Od tej pory droga będzie już zwężona. Przywrócenie pełnej jej funkcjonalności nastąpi w poniedziałek, 23 października o godzinie 4:00.

Utrudnienia dla kierowców rozpoczną się na skrzyżowaniu z Podolską, gdzie kierujący jadący od strony Ronda Wiatraczna będą mieli do dyspozycji jedynie jeden pas ruchu. Planowane jest zamknięcie nie tylko prawego pasa, na którym będzie układana nowa warstwa asfaltu, ale także środkowego pasa, gdzie staną maszyny budowlane. Dodatkowo, zostaną zamknięte ulice krzyżujące się z Grochowską – Dęblińska, Mglista i Jubilerska. Objazd do nich planowany jest przez Grochowską, Ostrobramską i dalej Rodziewiczówny. Ulica Łukowska i Tarnowiecka pozwolą na powrót do Grochowskiej. Kierowcy korzystający z Olszynki Grochowskiej będą musieli skręcić w stronę Grochowskiej, bez możliwości jazdy prosto do Jubilerskiej.