Dnia wczorajszego, czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego z warszawskiej Białołęki udali się na wizytę do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Na miejsce zaprosili ich funkcjonariusze, pragnąc pokazać młodym ludziom, jak wygląda ich codzienna służba. Młodzi goście byli niezwykle ciekawi pracy policjantów, zarówno tych, którzy interweniują w sytuacjach kryzysowych, jak i tych obsługujących zgromadzenia publiczne.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć policyjną „celę”, przymierzyć elementy munduru używane podczas meczów i z bliska przyjrzeć się wnętrzu radiowozu. Byli pełni pytań dla swoich gospodarzy, które dotyczyły różnych aspektów pracy policji.

Młodsza aspirant Agnieszka Wiatrowicz – Grabowska oraz komisarz Paulina Onyszko zadbały o to, aby wizyta była atrakcyjna i pełna ciekawostek dla młodzieży. Przygotowały program pełen informacji i atrakcji, który pozwolił uczniom zrozumieć, jak wygląda na co dzień praca policjantów różnych specjalności.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o zadaniach dyżurnego i jego zastępcy, dowiedzieli się, jak wygląda pomieszczenie dla osób zatrzymanych, jak działają patrole oraz jaka jest rola osób obsługujących monitoring. Nauczyli się również, do czego służy pomieszczenie przejściowe, pokój okazań i jak technik kryminalistyki pobiera odciski palców od osób zatrzymanych.

Młodzież miała także okazję poznać, jakie rodzaje broni przechowywane są w policyjnym magazynie oraz jak wygląda wyposażenie służbowe funkcjonariuszy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas imprez masowych. Niektórzy chętnie przymierzali elementy mundurów tych policjantów.

Wycieczka kończyła się na dziedzińcu komendy, gdzie zaparkowane były radiowozy. Wsiadanie do nich było jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Dwugodzinne spotkanie z policjantami z Warszawy było okazją dla uczniów do porównania swoich wyobrażeń o pracy w Policji z rzeczywistością. Policjantki były przekonane, że spotkanie z uczniami było niezwykle owocne i pełne wartościowych informacji.